субота, 7 січня 2017 р.

Виховна година Те м а. Ти — частина живої природи


Те м а. Ти — частина живої природи.
Мета. Вчити учнів встановлювати рівень власних знань, уміння ставити запитання, обмінюватися думками і обґрунтовувати особисту думку; розвивати комунікативну компетентність, соціальну та інформаційну, мислення, увагу, навички роботи в парах; виховувати почутття любові до рідної землі, відповідальне ставлення до збереження довкілля.
Обладнання: ілюстрації, мікрофон, дерева і квіти для уявної галявини, телеграма.
Хід заходу
І. Актуалізація опорних знань.2. Обговорення вислову: "Земля - не рабиня наша, мати" (учні висловлюють особисту думку щодо розуміння змісту вислову).
3. Побудова асоціативного куща.
— Діти, а чим для кожного з вас є земля, які асоціації виникають?
дерева
небо 
квіти
4. Телеграма від Баби Яги.
— Діти, вчора до нашого класу надійшла дивна телеграма, у якій Баба Яга закликає всіх дітей вступити до команди Зла. Ось послухайте її звернення: "Привіт! Шукаю однодумців. Запрошую вступити до моєї команди Зла і жити за такими принципами, як у "Двоколірному вірші" Сергія Павленка:
Коли де-небудь квітку бачу. "Зірви", - кричить мені, аж плаче. Повз деревце іду зелене: "Зламай", — схиляється до мене. В гніздечку пташку стріну в гаї: "Зжени", — мерщій мене благає. "Забий", — з болота жаба просить. "Замуч", - цвіркун сюркоче в просі.
Чиє серед вас бажаючі вступити до команди Баби Яги? Чому ні? (Діти висловлюють думки з цього приводу).
4. Передбачення теми, яка обговорюватиметься на уроці.
— Діти, яку, на вашу думку, тему ми обговорюватимемо на уроці? Чи актуальна вона сьогодні? Доведіть це.
II. Усвідомлення змісту заходу
— Робота з ключовими словами. (Читання слів хором).
Пішли до лісу. Кинула недоїдки під кущ.
Закінчили обідати . Ніхто не бачить.
Заспівав соловейко . Соромно перед соловейком
— Робота в групах (складання розповіді за ключовими словами).
— Презентація розповіді кожної групи.
— Опрацювання тексту В.СУХОМЛИНСЬКОГО "Соромно перед соловейком".

Соромно перед соловейком
Оля і Ліда, першокласниці, пішли до лісу. Після втомливого шляху вони сіли на траві відпочити і пообідати.
Витягли із сумки хліб, масло, яйця. Коли дівчата вже закін¬чили обідати, недалеко від них сів на дерево соловейко і заспівав.
Зачаровані прекрасною піснею, Оля і Ліда сиділи, боячись поворухнутися.
Соловейко закінчив співати.
Оля зібрала недоїдки та шматки газети, загорнула і поклала до сумки.
—  Навіщо ти забрала сміття? - запитала Оля. - Це ж у лісі... Ніхто не бачить...
— Соромно перед соловейком, - тихо відповіла Ліда.


— Діти, кому з вас вдалося визначити основну думку оповідання?
(Учні порівнюють свої розповіді з оригіналом, аналізують).
Робота в парах. Постановка запитань прямого і непрямого характеру (діти добирають запитання всьому класові, працюючи в парі).


III. Рефлексія.
2. Гр а "Мікрофон" (учням пропонується думка, яка б переконала Бабу Ягу не створювати команду Зла і відмовитися від своїх негативних правил існування на землі).
3. Створення уявної галявини у лісі.
— Діти, пропоную уявно посадити галявину з квітів та дерев, називаючи правила поведінки на природі. (Учні називають по одному правилу, виходять до дошки, "саджають" обрану квітку чи дерево, прикріплюючи до дошки).
ІV Підсумок заходу
— Подивіться, яку прекрасну галявину ми створили. Це говорить про те, що ви — справжні майбутні громадяни своєї держави і подбаєте про красу нашої землі. Бо наша Україна найпрекрасніша у світі земля. Вона має родючий чорнозем, різноманітну природу. А злій Бабі Язі я пропоную відправити таку телеграму:
Коли я бачу квітки очі: "Люби", - вона мені шепоче. Повз деревце іду зелене: "Привіт", — схиляється до мене. В гніздечку пташку стріну в гаї: Питає пташка: "Як ся маєш?" "Спочинь", - з болота жаба просить. "Всміхнись", - цвіркун сюркоче в просі. Який же світ кругом чудовий! Додому йди в добрі й любові!

Планування уроків на ІІ сем Я у світі (за новою Програмою)

Я у світі 4 клас ІІ семестр
  4 клас ІІ семестр

з/п
Тема уроку
Дата

Я- українець
17
Україна – незалежна демократична, правова  держава.


18
Національні та державні символи України.


19
Конституція України (с.10, ст. 20, ст.67)



20
Практична робота. Створення фото колажу на одну з тем «Державні символи у моєму житті», «Хліб і сіль – символи української гостинності», «Свята нашої держави».


21-22
Приклади правопорушень серед дітей та юридична відповідальність за їх скоєння.


   23
Моделювання різних соціальних ролей(учень – вчитель – директор школи – продавець – екскурсовод – водій – поліцейський- ітд)


24-25



26
Навчальни проект «Я пізнаю Україну». «Сім чудес України», «Визначні місця мого краю»    ( за вибором учнів)
Я –європеєць

Україна на карті світу. Найбільші українські спільноти в інших країнах світу.


27
Європейський Союз – співтовариство народів Європи.


28
Навчальний проект «Подорожуємо країнами Євросоюзу», « Подорожуємо країнами світу», «Українці, яких знає світ», « Знані в усьому світі українські вироби» ( за вибором учнів)


29
Навчальний проект «Подорожуємо країнами Євросоюзу», « Подорожуємо країнами світу», «Українці, яких знає світ», « Знані в усьому світі українські вироби» ( за вибором учнів)


30
Волонтерство як добровільна суспільно корисна діяльність


31-32
Складання листа до ровесника –іноземця про свою країну


33-34
Підсумок за семестр, рік


19 грудня - свято Миколая


 Технологія мнемотехніки допоможе дітям вивчити таблицю множення. Зацікавтеся вивченням книг Геннадія Чепурного  і.....