понеділок, 13 листопада 2017 р.

Використання сучасних освітніх технологій на уроках навчання грамоти



Навчання грамоти (читання)
Тема. Звуки [с], [с′]. Позначення їх буквами С, с («ес»)
Мета: ознайомити учнів з буквою С («ес»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою,  вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати мовлення, мислення, фонематичний слух; виховувати дбайливе ставлення до природи та близьких людей.
Обладнання: фішки для звукових моделей, слова для гри "Літературні пазли", сюжетний малюнок, пісочний годинник, мікрофон.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.
І.1. Очікування
 - Діти,що ви чекаєте від уроку?
- Я , наприклад, хочу бачити вас на уроці активними, уважними, спостережливими.
II. Актуалізація опорних знань
Гра «Продовжіть речення»
[А, о, у, и,і]  - це звуки …(голосні).
[М,н,л,в] - це звуки …(тверді приголосні).
[Н’, л’,д’,р’] –це звуки … (м’які приголосні).
2 . Гра «третій зайвий»
А,О,М – (М),бо означає приголосний звук.
В,М,и – (и),бо означає голосний звук.
ла,ма,ам – (є 2 варіанти відповідей) ам  або ла.
Лин,сом, мило – (мило)
3. Гра «Знайди закономірність , продовж послідовність.
У*уу*ууу*….. - (уууу*ууууу*…)
4. Повторення вивчених скоромовок за ключовим словом
Лис
Лис ласкає лисеня,
А лосиха лосеня.
Лев ласкаво лапою
 Левенятко ляпає.
Сороки
Летіли три,
Летіли три ,
Летіли три сороки.
І сіли три, і сіли три на дубі , на високім.
Ворона
Проворонила ворона вороненя.
Осел
Осел по вулиці гаса,
Осла ужалила оса.
-         Ой, боляче!
Отож, малята,
Осу і вам не слід чіпати.
Удав
У долині жив удав ,
Удавав , що він все знав,
Удавав, що він все вмів,
У траві хвостом вертів.
Горличка
У голубки – горлички
Туркотливе горлечко.
Горличка туркоче,
Горличка воркоче.

-Прослідкуйте,діти, який звук повторюватиметься в цій скоромовці.
Косар скосив весь овес.

III. Повідомлення теми і завдань уроку
IV. Ознайомлення з новим звуком
1 Виділення звуків [с], [с]
Сіло сонце на сосну,
Сонно мовило: «Засну!»
Сосни сонечко гойдали.
Сосни сонечко благали:
— Сонце, сонечко, не треба,
Стане темно нам без тебе!
2. Артикуляція звуків [с], [с], віднесення їх до приголосних
3. Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад»
Учитель називає звуки, учні утворюють з них склади.
2) Гра «Назви звуки»
Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утво­рюють.

3) Робота в парах
— Серед предметів, зображених на малюнках, виберіть тільки ті, в назвах яких ми чуємо звуки [с] та [с′].
Складіть малюнки на планшет.
V. Фізкультхвилинка
Станем струнко! Руки в боки!
Пострибаєм, як сороки,
Як сороки білобоки —
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
А тепер, як жабенята,
Хочем трохи пострибати.
Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!
Щоб спочила голова.
VI. Ознайомлення з новою буквою
1. Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на букву с
Сіра гуска їсть овес
І сичить сердито: «Ес-с-с!»
Сіра гуско, не сварись!
Ось ця буква «ес», дивись:
Як пиріг-маківничок,
Наче місяця ріжок.
В. Гринько
2. Місце букви в касі
3. Повторення правил сидіння за партою.

VII. Робота з Букварем
1.                                                                                                                                                                                     Робота в парах
Учень , який сидить ліворуч читає склади в Букварі ,а той, що праворуч обводить зразок букви пальчиком. Потім  навпаки. Учитель контролює час виконання пісочним годинником.
2.                                                                                                                                                                                     Читання хором
.а) Читання колонок слів
б) Читання підкреслених складів
   в) Читання односкладових слів
4) Робота в групах
Читання речень.
Гра «Літературні пазли»
(Із слів скласти речення, прочитати)

Робота із сюжетним малюнком.
-         Розгляньте малюнок.
-         Яка пора року зображена на малюнку?(Зима)
-         Хто головні персонажі? (Мама і сини)
-         Де відбувається  подія? (В лісі)
-         Другорядні предмети. (Сова та лосі)
-         Твоє відношення до того, що зображено на малюнку.
(Настала зима. Мама та сини прийшли в ліс. Лосі та сова спостерігають за дивною поведінкою людей. Діти на санчатах привезли сіно та солому до годівниці. Звірі дуже раді. Я думаю, що варто всім людям бути уважними до братів своїх менших, тобто до тварин.)
VIII. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
— З якими новими звуками ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цим звукам.
— Назвіть букву, якою вони позначаються.
-         Що було на уроці складним?
-         Що зацікавило?
-         Що розкажете вдома батькам?



Немає коментарів:

Дописати коментар